KONST / Oljemålningar / Oljemålning 6013226
*
nr 601 3226
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning, Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), 35x75, motiv med kvinnor
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2009
kl 19:36:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 12:11:14
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric lo ohlqvist motiv med kvinnor olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
nr 601 3226
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning, Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), 35x75, motiv med kvinnor
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/9 12:11:14 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric lo ohlqvist motiv med kvinnor olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



